Verbatim ürünleri 2010 CeBIT fuarında

Basın Bültenleri - 16 Şubat 2010, Salı

stanbul, 16 Şubat 2010- Verbatim 2010 ürün yelpazesini 2-6 Mart tarihlerinde Almanya Hanover CeBIT fuarında sergileyecek. Planet Reseller alanı D26 standında taşınabilir Güç Beslemeli eSATA /USB sabit sürücü ve PowerBay NAS ve RAID sistemleri gibi yeniliklerin yanı sıra yeni USB 3.0 standart harici sabit sürücüyü sergileyecek. Verbatim, optik depolama medya sektöründe, Blu-ray medyaya AZO teknolojisi uygulayarak teknoloji liderliği rolünü genişletiyor.

Taşınabilir Güç Beslemeli eSATA/USB Combo Sabit Sürücü 500GB

Verbatim’den son derece kullanışlı USB 2.0 ve güç beslemeli eSATA bağlantılı yeni taşınabilir sabit sürücü. Bu, eSATA bağlantı özellikleri olan diğer cihazlara, güç beslemeli eSATA portu üzerinden 3Gbit/sn’lik maksimum hızla veri aktarılabilir anlamına gelir. Veri transferi açısından, güç beslemeli eSATA portu, USB 2.0’dan altı kat daha hızlıdır. Kullanıcılar yüklü olan Nero BackitUp4 yazılımı ile PC veya dizüstü tüm verilerini yedeklemek için mükemmel bir yer olarak küçük sabit sürücüyü kullanabilirler.

 

USB 3.0 ile süper hızlı

Verbatim, harici sabit sürücüler için yeni bir standartın doğuşunu USB 3.0 ile müjdeliyor ve 1TB kapasiteli USB sabit sürücüyü piyasaya sunan ilk üretici oluyor. 5Gbit/sn’ye kadar erişebilen transfer oranları, mevcut USB 2.0 bağlantısı ile karşılaştırıldığında on kat performans artışı sağlar. USB 3.0'ın bir diğer avantajı ise bağlandığı cihazlar için enerji tasarruf modudur. Enerji tasarruf modunda elektrik tüketim miktarını azaltarak hem çevreyi hem de kullanıcının cüzdanını düşünür.

 

Verbatim’in yeni PowerBay serisi ile küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için sağlam ve güvenli veri depolama imkanı sunuyor. PowerBay Bilgi Bankası 4 Bay NAS Sabit Sürücü, PowerBay Güvenli Veri 4 Bay RAID Sabit Sürücü ve PowerBay Taşınabilir Sabit Sürücü Sistemi (tek bölmeli birim) içerir. Tümü "hot swappable/eş zamanlı değişim" özelliğiyle HDD kartuş sistemi kullanıcıların IT uzmanı olmasına gerek kalmadan kolayca kaldırmasını ve HDD kartuşlar (500GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde) sistemin güç kaynağını kapatmadan güvenle değiştirilebilir.

PowerBay Bilgi Bankası 4 Bay NAS’ın pek çok özellikleri arasında, uzaktan yedekleme için LAN kopyalama, eSATA sayesinde hızlı veri yansıtma, , veri kurtarma ve güvenli yedekleme için RAID 6 ve veri güvenliği için donanım tabanlı şifreleme imkanı sunması sayılabilir. RAID 6 modunda, yeniden kurulum sürecinde ikinci bir HDD hata verse bile veriler hala kaydedilebilir. RAID 5’de bir şey yapılamaz. PowerBay Güvenli Veri 4 Bay RAID’in üçlü arayüz desteği, yüksek hız için eSATA, geniş uyumluluk için USB 2.0, iMacs, MacPros ve Macbooks ile yüksek bağlantı için FireWire 800 özelliği vardır. Tüm verilerin düzenli yedeklenmesi için Acronis yedekleme yazılımını yükleyerek profesyonel PowerBay serisine son noktayı koyuyor.

Blu-ray – AZO

Verbatim 2x BD-R LTH tipi (yüksek-alçak oluk kayıt) ile sektorde öncü olan AZO teknolojisini Blu-ray medyasında uygulayarak optic depolama medya alanında teknoloji lideri olduğunu bir kez daha gösterdi. Ana şirket Mitsubishi Kagaku Medya tarafından geliştirilen güvenilirlik, sağlamlık ve uzun ömürlü kullanım sağlayan kayıt katmanı AZO teknolojisi, Verbatim’in CD-R ve DVD-R’larında başarıyla kullanıldı. Blu-ray disk iç halkasına kadar yazdırılabilir bir yüzeye, çizik, parmak izi ve toza karşı özel bir koruma katmanına sahiptir. Böylece kayıt veya oynatma esnasındaki hataları önlemek için de yardımcı olur. Ürün Mart başından itibaren 10’luk paketlerde satışa sunulacak.

 

Verbatim EUMEA Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Rüdiger Theobald; “CD-R ve DVD-R piyasasında zaten dünya pazar lideriyiz. Şimdi ise yeni Blu-ray AZO teknolojimiz ile pazardaki bu küresel yeniliği ilk biz başlatarak başarılı optik depolama medya üretimi gelişiminde kazandığımız deneyim zenginliğini çalışacak duruma getiriyoruz. Teknolojik uzmanlığımızla her sektörde katkımız olsun istiyoruz, ve yeni USB 3.0 bağlantısı ile geleceğe doğru dev bir adım atıyoruz“ diyor

 

Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/RuedigerTheobald.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/eSATA_USB_angled.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/eSATA_USB_back.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/eSATA_USB_package.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/eSATA_USB_upright.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/PowerBay.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/PowerBay_slot_open.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/PowerBay_slot.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SingleBay_back.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD_LTH.jpg

http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD_LTH_angled.jpg

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.