Platin İş Kitapları Ödülleri sahiplerini buldu!

Haberler - 24 Eylül 2017, Pazar

654654564Platin İş Kitapları Ödülleri Türk Telekom ana sponsorluğunda dün akşam özel bir törenle sahiplerini buldu. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın yanı sıra iş ve sanat dünyasının tanınmış simalarının bir araya geldiği ödül töreni Platin dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman'ın konuşmasıyla başladı.

Halk oylamasıyla sonuçlanan ödüller hakkında açıklama yapan Yalıman, amaçlarının; Türkiye'nin iş hayatını güçlendiren , tecrübelerini ve bilimsel çalışmalarını aktararak Türk ekonomisinin gelişimini sağlayan yayın evlerini, yazarları, çevirmenleri ve iş adamlarını daha geniş kitlelerle buluşturmak, iş dünyasının gelişimini sağlam temellere dayandırmak olduğunu söyledi.

Yayın yönetmeninden sonra Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, kürsüye çıkarak Türk ekonomisinin gelişimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye ekonomisinin 2017'nin üçüncü çeyreğinde yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme sergileyeceğini belirterek, "Yıl geneline baktığımızda da yine yüzde 5'in üzerinde bir performansı yakalayacağımıza inanıyorum." dedi.

Bakan Elvan, Türk Telekom'un ana sponsorluğunda düzenlenen Platin İş Kitapları Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 2002 yılından bu yana sergilediği performansla tüm dünyaya ekonomisinin sağlam temeller üzerine oturduğunu gösterdiğini söyledi.

Türkiye'nin son 15 yılda değişik zamanlarda iç ve dış ekonomik şoklarla karşı karşıya kaldığını aktaran Elvan, ancak ülkenin bunların hepsinden başarıyla çıktığı bir kalkınmaya sahip olduğunu dile getirdi.

354654654
PLATİN İŞ KİTAPLARI ÖDÜLLERİ KAZANANLAR LİSTESİ

Yılın En İnovatif İş Kitabı - T-İnsan, Ufuk Tarhan

Yılın En İyi Çeviri İş Kitabı - Tesla: Maskelerle Çevrili Bir Hayat - Vladimir Pistalo - Çevirmen: Süeda Kaya

Yılın En İyi Finans&Ekonomi Kitabı - Katılım Ekonomisi Yeni Zihin, Yeni İktisat - Temel Hazıroğlu

Yılın En İyi Girişimcilik Kitabı - Ferrarisi Olmayanlar için Girişimcilik - Aziz Emre Günel

Yılın En İyi İK&Yönetim&Liderlik Kitabı - Tebrikler Kovuldunuz! - Kaan Sekban

Yılın En İyi İş Kitabı - Olaylarla Türkiye Ekonomisi - Yalın Alpay, Emre Alkin

Yılın En İyi Otobiyografi/Biyografi Kitabı - Bir Dünya Kurmak Hüsnü Özyeğin'in Yaşam Öyküsü - Rıdvan Akar

Yılın En İyi Referans İş Kitabı - Çalışmanın Mitolojisi - Peter Fleming - Çevirmen: Ebru Kılıç - Koç Üniversitesi Yayınları

Yılın En İyi Satış&Pazarlama Kitabı - Önce Kendimi Sattım - İlker Taner Uzun

Yılın Yayınevi - Optimist Yayınları

Onur Ödülü - Hüsnü Özyeğin

Türk Telekom Özel Ödülü - Formül Sosunda - Pınar Büyükbalcı, Ufuk Batum

 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.