Monopoly Türkiye Versiyonunda Giresun İstanbul Çekişiyor

Basın Bültenleri - 12 Şubat 2010, Cuma

Monopoly Türkiye heyecanında son haftalara girildi! Türkiye’deki şehirlerin kıyasıya rekabetinde Giresun ile İstanbul çekişmesi heyecanla izleniyor!

Oylamada Giresun İstanbul çekişmesi

Türkiye’nin dört bir yanından şehirlerle oluşturulacak Monopoly Türkiye’de hangi şehirlerin yer alacağı tüm Türkiye’nin oylarıyla belirleniyor. 81 şehir arasında yaşanan büyük yarışta, günde ortalama 15 bin kişi  www.turkiyeoyveriyor.com adresine girerek kendi şehri için oy veriyor.

Dünyada 106 ülkede oynanan, 40 ayrı dilde üretilen ve “dünyanın en popüler kutu oyunu” olma özelliğini kimseye kaptırmayan Monopoly’nin, yeni versiyonu Monopoly Türkiye için 11 Ocak’ta başlayan halk oylamasında yarış ara vermeden devam ediyor. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı oylamada Giresun; Eskişehir, İzmir ve Ankara’yı geçerek 2. sıraya yerleşti ve İstanbul’a karşı birincilik mücadelesi veriyor. İstanbul ve Giresun’un ardından Eskişehir’in 3, İzmir’in 4 ve Ankara’nın 5. sırada yer aldığı ve İller arasında büyük rekabetin yaşandığı oylama 28 Şubat’a kadar devam edecek.

Oylamanın başlamasından bu ana kadar şehrini Monopoly Türkiye oyun alanına sokmak için her yaştan on binlerce kişi   www.turkiyeoyveriyor.com a girerek oy kullandı. Heyecanın doruğa ulaştığı Monopoly Türkiye yarışmasında yerel yönetimler de kentlerini desteklemek için ayrıca çaba sarf ediyorlar.

Monopoly’nin üreticisi Hasbro’nun Pazarlama Müdürü Arzu Çeltekoğlu, “Monopoly Türkiye oyununu tek tek şehirlerimizin tanıtımı için ciddi bir fırsat olarak görüyoruz” derken oylama hakkında: “Monopoly Türkiye’de 22 şehrimiz fotoğraflarıyla oyun alanı üzerinde yer alacak. Kendi şehrinin oyun alanında yer almasını isteyen herkes oylarıyla bunu sağlayabilir. Bu heyecanlı yarışta herkesi oy kullanmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Oylamanın son 4 gününde sonuçlar ziyaretçilerle paylaşılmayacağı için heyecan doruklara çıkacak ve hangi 22 şehrin oyunda yer alacağı ile sıralamaları Ağustos 2010’da oyunun satışa sunulmasıyla birlikte gün ışığına çıkacak. Oy kullanarak şehrini destekleyenlerden şanslı olanlar ise herkesten önce Monopoly Türkiye oyununa sahip olma fırsatı elde edecekler.

Medya İletişim :

Emin Divriklioğlu

emindivriklioglu@effect.com.tr

Effect Halkla İlişkiler

0.216. 474 00 04

 

Hasbro Hakkında:

1984 yılında bir Türk firması olarak kurulmuş olan İntertoy, dünya oyuncak devi Hasbro’nun 1999 yılında hisselerini satın almasıyla %100 uluslararası bir yapıya geçerek Hasbro’nun Türkiye ofisi olarak faaliyet göstermeye başladı. Markalı oyun ve oyuncak sektöründe önde gelen bir yeri olan Hasbro Türkiye, ülkemizde Monopoly, Tabu, Jenga, Transformers, Spider-Man, Star Wars, Play-Doh, Playskool, My Little Pony ve Littlest Pet Shop Minişler gibi markalarıyla çok geniş bir tüketici yelpazesine ürünlerini ulaştırıyor. 2009 yılında 25. Kuruluş yılını kutlayan Hasbro Türkiye, çeyrek yüzyıldır Türk insanını gülümsetmenin mutluluğunu ve gururunu taşıyor.

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.