İDA yeni yönetimini belirledi...

Haberler - 3 Kasım 2016, Perşembe

3456789İletişim Danışmanlığı sektöründeki kurumların Türkiye'deki tek temsilcisi konumunda bulunan, Uluslararası İletişim Danışmanlığı Organizasyonu'nun Türkiye kanadını oluşturan ve sektörün önde gelen 28 şirketini aynı çatı altında buluşturan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği – İDA'nın Olağan Genel Kurulu 31 Ekim Pazartesi günü yapıldı.

Genel Kurul'da iki yıl görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Danışma Kurulu ve Etik Kurulu üyeleri belirlendi. Kuruluşun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah oldu. Goodworks İletişim'de görev alan Gümrah ile birlikte yönetim kurulundaki asil üyeler; Ogilvy PR' Emine Çubukçu, Artı İletişim Yönetimi'nden Esra Şengülen Ünsür, Lobby İletişim ve Etkinlik Yönetimi'nden Özge Uzun ve Lorbi PR'dan Mustafa Kaya oldu. Ufuk Çarşıbaşı (Communication Partner), Berna Sağlam (BernayLaFem), Halim Tansuğ (L'Appart PR), Tülay Şamcı (Guide İletişim), Nedim Özkan (İz İletişim) yönetim kurulu yedek üyeleri olarak seçildi.

Denetleme Kurulu üyeleri Arın Saydam (Bersay İletişim), Barlas Çevikus (Contact Plus), Barika Göncü'den (BG İletişim) olurken, Etik Kurulu üyeleri ise Melek Manisalı (M3 PR), Serhat Özkütükçü (Denove PR) ve Gonca Karakaş (Effect) oldu.

545356
Danışma Kurulu; İDA'nın kuruluşundan bugüne kadar başkanlık görevini üstlenen Meral Saçkan (MPR), Necla Zarakol (Zarakol), Cengiz Turhan (Grup7), Figen İsbir (Excel İletişim), Cem İlhan (Tribeca)ve Işıl Arıdağ'dan (Ünite) oluştu.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah, 6. Dönem Kurulu'na tüm üyeler adına teşekkürlerini sunarak şu değerlendirmeyi yaptı: "Geçmiş dönemde yapılan başarılı işlerimizden ilham alarak yeni projeler için adımlar atacağız. Bu adımların başında; İDA'nın yeni üyelerle büyümesini sağlamak, rekabet avantajı yaratmak için bilgi üretimi ve üniversite işbirliklerini artırmak ile çalışanlarımızı projelere yönlendirerek Genç İDA'yı oluşturmak yer alıyor. Bunun yanı sıra halihazırda uluslararası alanda pek çok faaliyet yürüten derneğimize Türkiye ön adını alarak, global arenadaki etkinliklerimizde ülke ismimizle var olabilmeyi hedeflemekteyiz" dedi.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.