Dil Öğrenmek Artık "Çocuk Oyuncağı"

Basın Bültenleri - 11 Şubat 2010, Perşembe

Büyük, küçük herkese, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı öğreten EasyGo Education, özel olarak yarattığı kutu oyunu “What is this?” ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor… Farklı, farklı olduğu kadar da faydalı ve eğlenceli bu özel oyun, hem www.oynayarakogren.com sitesi üzerinden online, hem de özel kitapevlerinde satışa sunuluyor.

 

İngilizce eğitimi konusunda benimsediği farklı, yenilikçi bakış açısı ve uyguladığı özel metotlar ile eğitim veren EasyGo Education, Türkiye’de bir ilke imza atarak, “What is this?” adında, oynarken, İngilizceyi de öğreten özel bir kutu oyunu yarattı. Bu özel projenin tohumlarını yurtdışındaki eğitim sistemlerini, kendi özel metotlarıyla birleştirerek eken EasyGo Education, oyun sayesinde çocukların artık daha sosyal olacağını, eğlenirken bir yanda da İngilizcenin temellerini atmalarını hedefliyor.  

 

Çocuklara ezber yerine sosyal aktivitelerle dil öğreten “What is this?” kutu oyunu, modern dünyanın hayattan uzaklaştırdığı çocukları sosyalleştirmeyi amaçlıyor.

 

7 – 18 yaş grubu çocuk ve gençler için tasarlanan oyunun amacı öncelikle İngilizceyi eğlendirerek öğretmek ve eğlendirirken yabancı dilde en büyük sorun olan kelime ezberlemeye bir çare olmak. “What is this?” oyunu yurtdışında bir eğitim politikası olarak benimsenen, çocuklara ezber yerine sosyal aktivitelerle öğretme hedefiyle hazırlandı. Çocuklar ve gençler bu oyun ile sosyal bir ortamda (minimum 4, maksimum 8 kişi), eğlenerek genel İngilizcedeki en önemli 1200 kelimeyi rahatlıkla öğrenebilecekler. Bu sayede aileler çocuklarına kelime ezberle yerine hadi oyun oynayın diyebilecekler!

 

Kategorilere ayrılan kartlar oyun boardunun üzerine yerleştiriliyor. Oyuna başlamak için kum saati ters çevrilir ve vücut hareketleri, mimikler ve tariflerle anlatıcı seçtiği kelimeyi tarif etmeye başlar.

Örnek;

- kategori giyecekler, soğuk havalarda giyilir.

– Kazak, mont?

– Değil, kolu yoktur, genelde okul formalarında olur.

– Hırka?

– Benzer… hani onun kolu olmayanı.

– Süveter?

– Evet, peki İngilizcesi?

Bu noktada karşı taraf İngilizcesini söyleyerek oyun alanındaki İngilizce sweater kartını da bulmalıdır. Böylelikle puan kazanarak ilerler ve sıra karşı tarafa geçer.

 

Çocuklar ve gençler eğlenerek genel İngilizcedeki en önemli 1200 kelimeyi rahatlıkla öğrenebilecekler. Bu sayede aileler çocuklarına “kelime ezberle” yerine “hadi oyun oynayın” diyebilecekler!

 

Eğlendirdiği kadar faydalı bir oyun için “What is this?”e, özel kurulan www.oynayarakogren.com adresli web sitesi üzerinden online satışla ya da özel kitap evlerinden ulaşabilirsiniz.

 

“What is this?” (eğlendirirken İngilizce öğreten kutu oyunu);

güncel fiyat bilgisi – 59,90.-TL.

 

EasyGo Education Hakkında...

İngilizce eğitim sektörünün en büyük ve öncü kuruluşlarından olan EasyGo Education ilk olarak 1999'da Londra'da kurulmuş ve 2003 yılında Türkiye şubesini açarak yurtdışı deneyimli profesyonel Eğitim ve Yönetim kadrosuyla Türkiye'de hizmet vermeye başladı.

Günümüz globalleşen dünyasında İngilizce tüm milletlerin kullandığı ortak bir dil oldu, dolayısıyla İngilizce bilmenin önemi gittikçe arttı. Maalesef Türkiye'deki İngilizce eğitimi veren kurslar sadece gramer üzerine kurulmuş metotları takip ederek öğrencilerine İngilizce öğretiyorlar. Fakat bu sistem yetersiz kaldığından bu kursları bitiren öğrenciler hala İngilizce konuşamıyorlar. Bu yüzden EasyGo Education bu sorunu gidermek amacıyla dünyada 1960 yılından beri uygulanmakta olan ve İngilizce anlama ve konuşmada en iyi metot olarak kabul edilen "Callan Method"u ilk defa Türkiye'ye getirdi.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:

NG PR Production / Aslı Aksoy

0212 260 96 50 / aaksoy@ngpr-production.com

EasyGo Education

Barboros Blv.| Hasfirin Cad. Vidin İs Merkezi No: 3/37 Besiktas - Istanbul

T +212 258 46 28 | F +212 258 46 29 |

www.easygoedu.com

What is this oyunu satış noktaları;

 

Boynerler;

Capitol

Nautilus

Kozyatağı

İstinye park

Antalya

Beylikdüzü

 

Maxi Toys / Joker

 

Joker Kiziltoprak

Joker Kozyatagi

Joker Umraniye

Joker MetroCity

Joker Alsancak

Joker Carrefour Nilüfer

Joker Cepa

Joker Migros İstinye

Joker She Mall

Joker Agora İzmir

Joker Akmerkez 2

Joker Forum İstanbul

Joker Gordion

 

Kitapevleri;

Remzi, Kabalcı, Nezih, Dost (Ankara), Kitapsan (Adana)

 

İnternet üzerinden

Oyuna özel kurulan site www.oynayarakogren.com dan ve www.deppo.com dan satışa sunuluyor.

 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.