Bu Yük Çocuklara Büyük!

Haberler - 7 Eylül 2017, Perşembe

UNICEF'in Türkiye'deki güncel çalışmalarından olan çocuk işçiliği sorununa karşı çözüm bulmak için yüzlerce gönüllü bir araya geldi ve "Bu Yük Çocuklara Büyük" kampanyası hayata geçirildi.

Türkiye İstatistik Kurumu 2012 verilerine göre Türkiye'de yaklaşık 400 bine yakın çocuk tarlalarda mevsimlik işçi olarak çalıştırılıyor. Eğitim, sağlık ve oyun oynama haklarından mahrum kalan çocuk işçiler için UNICEF Türkiye Milli Komitesi, Manajans J. Walter Thompson ve Ege Üniversitesi bir araya geldi. Kampanyanın önderliğini yürüten Manajans J. Walter Thompson, Ege Üniversitesi ile iletişime geçerek, öğrencilerle ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Ege Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Kağan İşmen ve Murat Çelik'in de desteğiyle ve onlarca öğrencinin katılımıyla "Bu Yük Çocuklara Büyük" kampanyası hayata geçirildi.

Sağlıksız koşullarda mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan çocukların problemlerini ele alan kampanya, çok mecralı bir kampanya olarak dikkat çekiyor. Önümüzdeki günlerde TV, radyo, dijital ve outdoor gibi mecralarda yer alacak bu kampanyayla çocukların tarlaya değil okula gitmeleri için büyük destek toplanması planlanıyor. UNICEF'in çocuk işçiliğine karşı çalışmalarıyla ilgili www.unicefturk.org ve kampanya mikrositesi www.tarladanokula.org sitelerinden bilgi alınabilecek.

Prodüksiyonu gönüllü olarak Peri İstanbul tarafından yapılan filmin yönetmenliğini yine gönüllü olarak Barış Kaya üstlendi.

Kampanya Künyesi:

Reklamveren: UNICEF Türkiye Milli Komitesi
Reklam veren Temsilcileri: Sanem Bilgin Erkurt, Gülcem Bayer Deniz, İnci Haseki, Safter Taşkent
Reklam Ajansı: Manajans J. Walter Thompson
CEO & CCO: Tuğbay Bilbay
COO: Emir Işık
Müşteri İlişkileri: Fulya Özarı, Elif Günday, Ceren Akça, Selim B. Adato
Yaratıcı Ekip: Yiğit Durdağ, Aytaç Şahin, Bertuğ Vural, Emre Süvari
Prodüksiyon: Şafak Serter, Ahmet Bayık, Çağrı Erdoğan, Zeynep Türkmen
Ege Üniversitesi Öğrencileri: Anil Uzcüce, Ece Genç, Burak Gür, Fatih Karagül, Buse Ceren Pamuk, Nilsu Sertatıl, Aylin Kaplan, Mehmet Özkızılviranlıoğlu
Prodüksiyon Şirketi: Peri İstanbul
Yönetmen: Barış Kaya
Post Prodüksiyon: İmaj

Video için TIKLAYIN

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.