"Tikav" 11. Yılını Kutluyor!

Basın Bültenleri - 8 Şubat 2010, Pazartesi

1999 yılında Şafak Akın ve Hamdi Akın tarafından kurulan “Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV)”; Ankara, İstanbul, Van, Elazığ ve Eskişehir’de gerçekleştirilecek Anjelika Akbar “İçimdeki Türkiyem” konserler dizisi ile kuruluşunun 11. yılını kutlamaya hazırlanıyor!

 

Üniversite öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak gençleri geleceğin lideri olmaya hazırlayan TİKAV; Türkiye’de insan kaynakları kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. TİKAV’ın, bu hedef doğrultusunda uyguladığı “Bireysel Gelişim Programı”, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. 4 yıllık eğitim programı ile üniversite öğrencilerine; kendine güvenen, donanımlı, hoşgörülü, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, sürekli öğrenmeye ve gelişime açık, yeteneklerinin farkında  ve yeteneklerini kullanabilen bireyler olarak fırsat eşitliği sunmaya çalışıyor.

 

İlk olarak Van ve Elazığ’daki üniversite öğrencilerine uygulamaya başladığı eğitimi, sonraki yıllarda Ankara ve Eskişehir’deki öğrencilere uygulayan TİKAV, 11. yılında ise; Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Diyarbakır ve Erzurum’daki öğrencilere ulaşmayı hedefliyor.

 

Başkanlığı Şafak Akın tarafından yürütülen TİKAV Yönetim Kurulu’nda; Akfen Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, TAV Havalimanları Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Uluslararası Gençlik Ödülü Derneği Başkanı ve TİKAV Genel Sekreteri Sultan Yılmaz, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi İpek Altınbaşak, Common Purpose Türkiye Direktörü Ayşegül Yücel Gürerk ve TİKAV Mezunu Avukat Gözde Avcı Özkan görev almakta.

 

TİKAV kuruluşunun 11. yılını ödüllü piyanist Anjelika Akbar Konser Dizisi” ile kutlamaya hazırlanıyor. Akbar konserlerde; yaşadığı, hissettiği, etkilendiği Türkiye’yi besteleriyle anlattığı “İçimdeki Türkiyem” projesini; Ankara, İstanbul, Van, Elazığ ve Eskişehirli sanatseverler için seslendirecek.  

Bilgi için:        
Filiz Demiral
Tel: 0 531 860 51 17  
 http://www.tikav.org.tr

bkz.
Banu K. Zeytinoğlu İletişim
Özlem DEMİRKIRAN
ozlemd@bkziletisim.com
0 212 281 12 00 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.