RVD'nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi!

Haberler - 18 Mart 2014, Salı

Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına 3. kez yeniden seçilen Ahmet Pura: “Tüm mecralar, ülkemizin reklam yatırımları potansiyelini akılcı yöntemlerle en iyi şekilde değerlendirmelidir.”

Ahmet Pura“ÖLÇÜMLEMELİYİZ VE BÜYÜMELİYİZ”
Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, Derneğin 13. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Ülkemizdeki reklam yatırımlarının büyümesi için küçüğünden büyüğüne her paydaşın gelişmeye katkı sağlaması gerekir. Günü kurtarmak yerine, uzun vadeli stratejiler oluşturmalıyız” dedi.
Reklamverenler Derneği’nin (RVD) 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 12 Mart Çarşamba günü gerçekleştirildi. RVD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, 2014 yılı başta olmak üzere önümüzdeki yıllarda da reklam mecrası içinde taşların oynamaya devam edeceğini belirterek, “Ancak, 10 milyar TL ve ilerisi 20 milyar TL yatırımı hedeflemesi gereken ülkemizde, küçüğünden büyüğüne, reklamvereninden mecrasına kadar her paydaşın bu konuda gelişmeye katkı sağlamak adına çaba göstermesi kurumsal ve sektörel sorumluluğudur” dedi.

Ahmet Pura konuşmasına şu şekilde devam etti: “Daha önceki dönemde de söylediğim gibi, ana amaçlarımız dünyaya yayılmak, Anadolu’yla iç içe yaşamak, kamu kurumları ve mesleki örgütlerle en iyi şekilde işbirliği içinde olmaktır. Bu konudaki çalışmalarımız, Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu’nda olmamız; yeni Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’la RVD’nin T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, Reklam Kurulu üyeliği; yasayla yeni oluşan Reklam Konseyi ile ve diğer sektör kuruluşlarıyla olumlu ilişkilerimiz sayesinde daha da güçlü bir şekilde devam edecektir. Anadolu’daki reklamverene yönelik çalışmalarımızı bu dönem güçlü bir şekilde planlamak amacındayız.
Ayrıca, ölçümün reklamın sağlığı olduğu gerçeğinden hareketle disipline edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu gerekçeyle, tüm mecra ölçümlerinin bağımsız tek çatı altında konuşlanması hayalimizi gerçekleştirmek adına yoğun çaba harcayacağız.”
  
RVD’nin Yeni Yönetim Kurulu seçildi
13. Olağan Genel Kurul’da seçilen ve Mart 2016 tarihine kadar görev yapacak Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerinin listesi şöyle:
Yönetim Kurulu
Ahmet Pura – Colgate Palmolive
Yeşim Koçyiğit - Pınar
Hakan Turalı – B/S/H
Ayşen Akalın - Eczacıbaşı
Gizem Keçeci -Vodafone
Alkan Eraltan –Yıldız Holding
Suat Sözen – İş Bankası
Şule Şamlı - Eti
Asaf Ardak - Oyak
Burak Sevilengül -Turkcell
Caner Tunaman–Reckitt Benckiser
İpek Z.Süel – Coca Cola
Murat Göllü - Akbank
Oya Canbaş – P&G
Aslı Günaydın – Unilever
Gökhan Akça - Koç / Zer
Mehmet A. Akarca–Türk Telekom
A.Dehşan Ertürk – Avea
Deniz Güloğlu – BP
Tunç Berkman – Vestel
Mustafa B. Hazer – Nivea Beiersdorf
Elif Güvenen – Garanti Bankası
Murat Zengin – Uludağ
Ergun Ermutlu – Sütaş
Neşe Yazıcıoğlu – Nestle
Şeyma Özhan - Danone
Elif Emiroğlu – Kent
 
Denetleme Kurulu
Hasan Alp Alemdar - Henkel
Nihan Güney–Anadolu Hayat Emeklilik
Aslı Südor – Atasun
Ayşenur Aydın – Opet
M.Necil Oyman - Teknosa
Ceyda P. Turan - Dimes
Disiplin Kurulu
Niyazi Önen – Dardanel
Burç Üstün – Evyap
Orhan İdil – Hayat Kimya
Devrim Çubukçu – Aygaz
Didem Ezgi – HSBC
Okan Yılmazer - Redbull
 
13. Olağan Genel Kurul sonrasında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yeni görev dağılımı ise aşağıdaki şekilde yapıldı:
 
Ahmet Pura (Başkan)
Hakan Turalı (Başkan Yardımcısı)
Ayşen Akalın (Başkan Yardımcısı)
Alkan Eraltan (Genel Sekreter)
Yeşim Koçyiğit (Sayman)
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.