Kurumsal İletişimciler Derneği'nde görev değişimi

Haberler - 30 Ocak 2014, Perşembe
 
Bengi VargülKurumsal iletişim mesleğinin bilinirliğini artırmak, mesleki standartların yükseltilmesine liderlik etmek hedefiyle 2009 yılında faaliyete geçen ve Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının kurumsal iletişim yöneticilerini bir araya getiren Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) üçüncü Olağan Genel Kurul Toplantısı 14 Ocak’ta yapıldı. Derneğin geçtiğimiz yılki faaliyetlerinin değerlendirildiği ve yeni yönetim kurulunun belirlendiği genel kurul toplantısı sonrası TAV Havalimanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül, dernek başkanı seçildi. Genel kurulda, dernek başkanlığı görevini iki dönemdir başarı ile sürdüren ve önümüzdeki dönemde de Kurumsal İletişimciler Derneği danışma kurulunda birikimlerini üyelerle paylaşacak olan Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Suat Özyaprak’a bir teşekkür plaketi sunuldu.
 
Kurumsal İletişimciler Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül, derneğin kurulduğu günden bu yana sektörde standardizasyon ve paylaşım odaklı çalıştığına dikkat çekerek bu çalışmaların kurumsal iletişim mesleğinin gelişimine yaptığı katkıya değindi. Vargül, “Dernek olarak şimdiye kadar Sayın Suat Özyaprak’ın başkanlığında sektörümüz adına oldukça önemli yollar kat ettik. Kurumsal iletişim kavramının temel paydaşlarımız olan medya, ajanslar, kamu, STK’lar ve akademik çevreler tarafından doğru algılanmasına yönelik olarak tüm üyelerimizin değerli birikim ve tecrübeleri ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
‘Kurumsal İletişim Sertifika Programı’ ile profesyoneller yeni nesil iletişimcilerle buluşuyor
Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan üyeleri ile şimdiye kadar pek çok üniversitede ‘Kurumsal İletişim’ başlığı altında dersler veren KİD, aynı hedef doğrultusunda sektöre yeni adım atan genç iletişimcilere ve bu mesleği seçmek isteyen gençlere yönelik olarak 8 Ocak’ta ‘Kurumsal İletişim Sertifika Programı’nı başlattı. Marketing Türkiye dergisi ile işbirliği içinde yürütülen ve 18 Şubat 2014 tarihine kadar devam edecek program kapsamında, Türkiye’nin önde gelen banka, holding ve şirketlerinin kurumsal iletişim yöneticileri, genç iletişimcilere mesleğin ipuçlarını aktarırken kendi tecrübelerini de katılımcılarla paylaşıyor. Programa gelen yüksek talep için üyelere teşekkür eden Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül, sertifika programının geliştirilerek bundan sonra da devam edeceğini söyledi.
 
Kurumsal İletişim Derneği dördüncü dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
 
Yönetim Kurulu Başkanı
Bengi Vargül / Tav Havalimanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü
Başkan Vekili
Aybala Şimşek / Şekerbank Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Grup Başkanı
Başkan Vekili
Şule Yücebıyık / Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim Müdürü
Sayman
Dorottya Maria Kiss Kalafat / Tekfen Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü
Genel Sekreter
Rişe Özkan / Doğan Holding Kurumsal İletişim Direktörü
Üye
Devrim Çubukçu /Aygaz Kurumsal İletişim Müdürü
Uğur Nalbantoğlu / Yapı ve Kredi Bankası Stratejik İletişim Direktörü Kurumsal İletişim Yönetimi
 
Yedek Üyeler
Füsun Feridun / Avea Kurumsal İletişim Direktörü
Berna Özkul / Sabancı Üniversitesi Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Deniz Bayel Feyzioğlu / Doğuş Holding Kurumsal İletişim Müdürü
Tülin Steinhauser / Mercedes-Benz Türk A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürü
Dr. Yasemin Öngören /Abdi İbrahim İlaç Kurumsal İletişim Direktörü

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.