Kristal Elma için geri sayım başladı...

Haberler - 25 Eylül 2015, Cuma
 
keBaşta reklam, medya, sinema, görsel tasarım olmak üzere kreatif endüstri alanında değer yaratan tüm yaratıcı disiplinlerin buluşma noktası Kristal Elma Festivali, 14-16 Ekim 2015 tarihleri arasında Uniqİstanbul’da gerçekleşecek.
 
1989 yılında Reklamcılar Derneği tarafından Kristal Elma Yarışması adıyla ilki düzenlenen, aradan geçen zamanda Türkiye’de reklam ve kreatif endüstrinin temsil edildiği en önemli organizasyon haline gelen, son üç yıldır ise yüzlerce ünlü konuşmacı, interaktif oturumlar ve çalıştaylarla gerçek bir festivale dönüşen Kristal Elma Festivali’nin bu yılki teması şöhret.
                                                    
Türkiye’den ve dünyadan 120’yi aşkın fikir önderi ve profesyonelin konuşmacı olarak katılacağı Kristal Elma Festivali’nde bu yıl oturumların yanı sıra, networking etkinlikleri, iki ödül töreni, davetler ve sektörün tüm unsurlarını buluşturan Yaratıcı Endüstriler Fuarıyer alacak. Etkinliğin kapanış partisi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da VW Arena’da düzenlenecek.
 
Kristal Elma Festivali kapsamında Türkiye’ye gelerek deneyim ve düşüncelerini paylaşacak isimle rarasında digital kahin olarak adlandırılan David Shing, Sagmeister& Walsh Tasarımcı ve Sanat Yönetmeni Jessica Walsh, Leo Burnett Başkan ve CEO’su Tom Bernardin, TBWAWorldwide Başkan Ve CEO’suTroyRuhanen, Google EMEA Marka Direktörü David Benson, Twitter EMEA Bölgesi Başkan yardımcısı Stephen McIntyre, JWT Dünya Yaratıcı Başkanı Matt Eastwood, R/GA Başkan Yardımcısı ve Kreatif Direktörü James Temple, Trendwatching Kurucusu Henry Mason, Oracle Ürün Geliştirme BaşkanYardımcısı Reggie Bradford, Rose Design Kreatif Direktörü SimonElliott, Universal Music İş Geliştirme Küresel Başkanı Olivier Robert-Murphy ve Fjord/Accenture Bölge Tasarım Direktörü Thomas Mullerda bulunuyor.
 
Bu yılki Kristal Elma Yarışması’nda adaylar 11 kategoride yarışacak. Film-TV-Sinema, Basın, Açıkhava, Radyo, Kampanyalar, Entegre Kampanyalar, Dijital, Doğrudan Pazarlama, Medya, Bölge Yarışması ve Çevre Sürdürülebilirlik Özel Ödülü kategorilerinde Kristal Elma almaya hak kazanan projeler 15 ve 16 Ekim’de düzenlenecek ödül töreni ile açıklanacak.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.