Knauf Türkiye'de bayrak değişimi

Haberler - 16 Eylül 2019, Pazartesi
 
345678Alçı esaslı sıvalar ve alçı plaka çözümler/ürünler ile bölme, cephe ve giydirme duvarlar gibi iç ve dış duvar sistemlerinde; alçı plaka, ahşap yünü veya taş yünü ürünleri ile tavan sistemlerinde dünyanın en büyük üreticisi olan; ayrıca zemin sistemleri, çimento bazlı iç ve dış cephe sistemlerinin yanı sıra sıva ve harç makine sistemleri de portföyünde bulunduran Knauf, Türkiye operasyonunda yeni Genel Müdür Ali Türker ile beraber organizasyon yapısı ve Satış & Pazarlama organizasyon yapısında değişikliğe gittiğini duyurdu.
 
“İnşaat sektöründe de dijitalleşme çok önemli”

Yeni dönem çalışma modeli ve stratejilerine uygun olarak şirket organizasyon şeması ve Satış & Pazarlama Departmanı organizasyon şemasında değişikliğe gidildiğini açıklayan Türker, satış kanallarına daha iyi hizmet sunmak için ürün bazlı satış yöneticiliğinden bölge ve kanal bazlı satış yöneticiliğine geçtiğini belirtti. Yeni dönemde de markanın bütünsel sistem yaklaşımını ve 360 derece profesyonel hizmet felsefesini, inşaat sektörü ile buluşturarak belirledikleri finansal hedeflere emin adımlarla yürümek istediklerini söyleyen Türker,  “Global gücümüz ve bilgi birikimimiz ile tüm dünyada olduğu gibi Türk inşaat sektöründe de trendleri oluşturarak sektöre yön vermeye devam edeceğiz. Projelerde, projenin ihtiyaçlarına uygun sistem sağlayabilecek teknik kabiliyeti ve ürün çeşitliliği en yüksek olan markayız. Bu, pazarlama faaliyetlerimizin de odak noktasını oluşturuyor. Tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de dijitalleşmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple Knauf Grubu olarak pazarlama bakış açımızı büyük ölçüde dijital araçlara çeviriyor ve bunlar üzerinde çalışıyoruz. Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde yer alan ve bölge yönetiminin merkezi olarak kendi bölgemiz içerisinde pek çok dijital projede pilot ülke olarak konumlandık. Hatta geliştirmiş olduğumuz sistem animasyonları, ses yalıtımı, yangın dayanımı, mekansal akustik simulasyonları, ses yalıtımı simülasyonu gibi araçlarımızı diğer ülkelere örnek çalışmalar olarak sunuyoruz.

567890
Knauf’ta eğitim hiç bitmeyen bir süreç…

Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker, “Knauf olarak çalışanlarımız fabrikamıza ‘sürekli iyileştirme koridorundan’ giriş yaparak süreçleri iyileştirme yolculuğuna başlarlar. Bu koridorun nedeni de daha iyi arayışımız, her üretim alanında bulunan iyileştirme toplantı odalarımız, günlük kademeli toplantılar ve ekip çalışmaları için fabrika ekibinin ortak buluşma noktası olmasıdır. Buradaki amacımız mevcut durum ile yetinmeyerek kayıpları görmeyi öğrenme, kök nedeni bulma ve ortadan kaldırma yani problem görme, standartları koruma ve bunun sonunda da sürekli öğrenme ve gelişim becerilerinin şirket kültürümüze yerleşmesini hedeflemektir. Ayrıca Knauf olarak bugüne kadar 50.000’e yakın sektör profesyoneline, geleceğin inşaat mühendislerine ve mimarlarına eğitim verdik. Eğitime verdiğimiz bu önem, kurum kültürümüzün de bir parçası. Modern inşaat teknolojilerini yaratan bir marka olarak teknolojilerimizin hem içeride hem de müşterilerimizce anlaşılması ve doğru uygulanması için periyodik iç ve dış eğitimlerimizi sürdürüyoruz “dedi.

Ayrıca Türker, geçtiğimiz temmuz ayında gerçekleştirdikleri satış-pazarlama toplantısı sonrasında iki ay içerisinde tüm ekibin; bölme, cephe ve giydirme, iç ve dış duvar sistemleri, tavan sistemleri, zemin sistemleri, çimento bazlı iç ve dış cephe sistemlerine ilişkin teorik ve pratik eğitimlerini tamamlayarak bilgilerini güncellediklerinin altını çizdi.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.