İnsana Saygılı Firmalar Belli Oldu!

Haberler - 13 Şubat 2015, Cuma

koTürkiye’nin en çok tercih edilen insan kaynakları platformu Kariyer.net tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İnsana Saygı Ödülleri’nin 2014 yılı sahipleri belli oldu. İnsan Kaynakları alanındaki özenli çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyu ile paylaşmak amacıyla bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında farklı sektörlerden yaklaşık 220 firma ödül aldı.
 
14. İnsana Saygı Ödülleri, Kariyer.net’in ana sponsorluğunda düzenlenen 2015 İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında 11 Şubat 2015 Çarşamba günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen kokteyl ve müzik dinletisinin ardından törenle sahiplerine teslim edildi.
 
Her kategori için özel kriter
Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında iş başvurularını en hızlı ve en fazla yanıtlayan firmaların yanı sıra; en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan firmalar da ödül alıyor. Ayrıca adayların seçtiği en beğenilen firma ve en beğenilen iş ilanı da ödüllendiriliyor.İstanbul merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 10 bin, Anadolu merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 5 bin olması, başvuru yapan adayların cevaplamalarının ortalama 21 günde yapılması, cevaplamaların içerisinde adaya özel cevaplama oranının en az yüzde 99 ve üzerinde gerçekleştirilmesi ve en az 10 işe alımın yapılmış olması gerekiyor.

Yapı Kredi, Rönesans Holding ve Vestel’e iki ödül birden
“En Çok İstihdam Yaratan Firma”ödülüne Anadolu’da Rönesans HoldingveNestle Türkiye; İstanbul’daDenizBank veAcıbadem Sağlık Grubu sahip oldu. “En Çok Başvuru Alan Firma” kategorisinde ödüller,Anadolu’da Rönesans Holding ve Vestel Şirketler Grubu, İstanbul’da ise Yapı ve Kredi Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’nın oldu. “En Beğenilen Firma”, Vestel Şirketler Grubu, “En İyi Tasarımlı İlan” Yapı ve Kredi Bankası seçildi.
 
14. İnsana Saygı Ödül töreninde konuşan Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “İnsana Saygı Ödülleri’ne ilgi her geçen yıl daha da artıyor.Ödül kriterlerinin giderek zorlaşmasına rağmen her yıl daha fazla firmaya ödül vermekten mutluluk duyuyoruz.İş arama sürecinde adayları en çok zorlayan maddelerden birinin, başvurulara olumlu veya olumsuz yanıt alamamak olduğunu biliyoruz. Firmaların adayları yanıtlamasını teşvik etmek için başlattığımız ödüller, adayların iş arama süreçlerini kolaylaştırma yönünde önemli bir adım teşkil ederken, işveren marka iletişimi açısından da büyük önem taşıyor” dedi.

2014 İnsana Saygı Ödülleri listesi için tıklayın
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.