İletişim sektörüne girişimci bir ajans...

Haberler - 20 Haziran 2015, Cumartesi

modd2010 yılında kurulan yeni nesil reklam ajansı MODD/works, bünyesindeki 23 kişilik kreatif ekip ve özel dekore ettiği kendi ofis binası ile harika bir çalışma ortamına sahip. Bugüne kadar 130’un üzerinde markaya hizmet veren MODD/works, 2014 yılında birlikte çalıştığı markalara çeşitli mecralar kullanılarak yaklaşık 8 ila 10 milyon Türk Lirası iletişim harcaması gerçekleştirdi. Buraya kadar her şey normal gözüküyor. Fakat MODD/works Türkiye’deki alışılagelmiş reklam ajanslarından biraz daha farklı olarak, tam hizmet reklam ajansı anlayışının yanı sıra, kendi özel startup projelerini geliştirmek ve tüm dünyadan melek yatırımcılar ile bir araya gelinebilecek MODD/startup bölümünü de 2015 yılı itibari ile aktif hale getirdi.

Sadece müşteri işleri ile ilerlemeyen, aynı zamanda kendi hayal dünyalarındaki fikirleri hayata geçiren MODD/works, bu sayede stratejik büyüme hedeflerine ciddi anlamda ivme kazandıracaklarını düşünüyor. Nitekim, 2015 yılı ilk çeyreğinde geliştirilen Türkiye’nin ilk yabancı yatırımcı gayrimenkul platformu “realestatenews.com.tr” Çırağan Sarayı’nda görkemli bir lansman ile hayata geçirildi. Geçtiğimiz ay içerisinde yatırımcılara kendi hisselerinin satışını gerçekleştiren MODD/works Ajans Başkanı Cem HAS, bu sürecin MODD/works’e hiç beklemediği bir ilgi ve ekonomik büyüme sağladığını, şimdi de Arap yatırımcılar ile birlikte Arapça gayrimenkul yatırım platformu üzerine çalışmaya başladıklarını açıkladı.

modd           
MODD/works şu sıralar ikinci girişim projesi olan ve yine Türkiye’de ilk defa hayata geçirilecek “mekanyakala.com” ile, etkinlik yapmak isteyen herkesi, mekan sahipleri ile bir araya getirecekleri bir platform hazırlığında. Reklam filmleri, dizi ve film çekimleri, partiler, doğum günleri gibi bir çok etkinliği düzenlemek artık çok daha kolay olacak. Doğrudan restoranlarını, cafelerini, evlerini, teknelerini ve buna benzer bir çok mekanı kiraya verebilecek mekan sahiplerini mekan arayanlar ile buluşturacak olan “mekanyakala.com” daha şimdiden yerli ve yabancı melek yatırımcıların ilgi alanına girdi.

Sadece bir reklam ajansı değil aynı zamanda bir startup fabrikası olan MODD/works, bu yönüyle rekabetin olmadığı bir ortam yaratarak hem ekonomik sıçrama hedefliyor hem de burada kazanılan motivasyon, bilgi ve tecrübe ile ajans müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor. 2015 yılı sonunda Londra ve Hong Kong’da iki ofis daha açmayı planlayan MODD/works, bu şehirlerde de yine reklam ajansı ve startup fabrikası olarak hizmet verecek ve global bir yatırımcı ağı ile birlikte projelerini geliştirecek.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.