İDA'nın 10. yaş gecesi iletişim danışmanlığı sektörünü buluşturdu

Haberler - 30 Ocak 2014, Perşembe
 
Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği ICCO'nun Türkiye temsilcisi İDA (İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği), 10. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir Gala Gecesi düzenledi. Holmes Report’un kurucusu Paul Holmes’in bir konuşma yaptığı gecede Betül Mardin ve Prof. Dr. Alaeddin Asna’ya Onur Ödülü verildi. İDA üyesi şirketlerin üst düzey yöneticileri ve çalışanları gecede sahne alan Zeliha Sunal’ın şarkılarıyla doyasıya eğlendi.
İDA'nın 10. yaş gecesi iletişim danışmanlığı sektörünü buluşturdu 
Türkiye’de iletişim danışmanlığı sektörü standartlarının uluslararası düzeyde geliştirilmesi ve gözetimi amacıyla çalışmalar yapan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği İDA, 10. yaşını sektör temsilcilerini buluşturan bir Gala Gecesi ile kutladı. Davete İDA üyesi şirketlerin üst düzey yöneticileri ve çalışanları yoğun ilgi gösterdi.
 
Açılış konuşmasını İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cem İlhan’ın yaptığı gecenin dikkat çeken ismi, Holmes Report’un kurucusu Paul Holmes’ti. Holmes, gecede “PR Sektörünün Dünyada Değişen Yüzü” başlıklı bir konuşma yaptı. Holmes şunları söyledi:
 
“Sosyal medya, markalaşma ve itibar yönetimi alanları ile uğraşan herkes için, tüketicilere ve diğer sosyal paydaşlara daha fazla inisiyatif verirken halkla ilişkilere, şirketlerde lider rolü üstlenmek konusunda yeni bir fırsat ve bir bakıma zorunluluk getiren yeni bir ortam yarattı. Ancak PR profesyonellerinin bu fırsatı değerlendirebilmeleri için yeni rekabet kuralları ile baş etmeye ve yeni beceriler kazanmaya hazır olmaları gerekiyor.”
 
Sevilen şarkıcı Zeliha Sunal'ın  sahne aldığı İDA 10. Kuruluş Yılı Gala Gecesi’nde Betül Mardin ve Prof. Dr. Alaeddin Asna’ya, iletişim danışmanlığı sektörüne katkılarından dolayı Onur Ödülleri verildi. Ödülleri gecede, İDA Kurucu Başkanı Meral Saçkan ve İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cem İlhan takdim etti. 

10. yılına giren Halklailiskiler.com.TR ailesi olarak biz de İDA'ya, nice 10 yıllar diliyoruz...

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.