HİÇ iletişimsiz olur mu?

Haberler - 25 Mayıs 2015, Pazartesi

Bursa Halkla İlişkiler Derneği'nin (BHİD) bu yıl ulusal boyuta taşıyarak üçüncüsünü düzenlediği HİÇ Ödülleri sahiplerini buldu. 
HİÇ Ödül Töreni
Bursa'nın halkla ilişkiler uzmanlarından oluşan 23 yıllık geçmişe sahip Halkla İlişkiler Derneği'nin düzenlediği törene Kurum ve kuruluşların yönetim kurulu başkanlarının yanı sıra halkla ilişkiler uzmanları ve çok sayıda davetli katıldı.

BHİD Başkanı Serdar ÖmeroğullarıMesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına kısa adı HİÇ olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri'nde Üçü Bursa dışı 34'ü Bursa'dan toplam 37 projenin başvurduğu yarışmada değerlendirmeleri Selim Tuncer, Fadile Paksoy, Yasemin Sungur, Ali Gökçe Ertan, Erdal Elbay, Cem Çakır ve Serdar Ömeroğulları'ndan oluşan yedi kişilik profesyonel bir jüri yaptı.

BHİD Başkanı Serdar Ömeroğulları, ödül töreninde yaptığı konuşmada, "BHİD, Bursa'nın seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarından oluşan üye profili ile Türkiye'nin iletişim alanındaki önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir.
Sahip olduğu bu önemli role karşılık sesini Türkiye'ye duyuracak birbirinden önemli etkinliklerle Anadolu'da iletişim sektörünün misyonerliğini yapma hedefini önüne koymuştur. HİÇ Ödülleri organizasyonunu bu yıl ulusala açarak ilk adımı atmış oldu" dedi.

Başvuruların geçen yıla oranla yüzde 60 arttığını vurgulayan Ömeroğulları, bu yıl ülke genelinden toplam 37 projenin yarıştığını vurguladı.
HİÇ özçekimsiz olur mu? 
Konuşmaların ardından dereceye giren kurumlar ödüllendirildi. Kurumsal İletişim Kategorisi'nde Matlı "Kadın Yetiştirici Eğitimleri" projesi ile ödüle layık görülürken,
Kurum İçi İletişim Ödülü'nü "Hepimiz Birer Kahramanız" projesiyle Chassis Brakes International Türkiye,
Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nü "Beslenebilirim" projesiyle Nestle Türkiye,
Sponsorluk İletişimi Ödülü'nü "Olymos Regatta" projesiyle Eker firmaları aldı.
Kamu Kuruluşları kategorisinde "Hizmet Evinizde" projesiyle Osmangazi Belediyesi, STK Kategorisi'nde de "Kadınlar Ne İster?" projesiyle Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ödüle layık görüldü. 
Şahnur Karaağaç - Fadile Paksoy
Toprak Sergen'in enerjisi yüksek sunumunda gerçekleşen gecede "jüri üyelerine plaketleri; Türkiye'nin ilk ve tek Halkla İlişkiler İletişim Platformu olan Halklailiskiler.com.TR'nin Genel Yayın Yönetmeni Şahnur Karaağaç tarafından verildi. 

Ödül kazanan kurumların tam listesi;
 
Kurumsal İletişim Kategorisi
Kurum: Matlı
Proje: "Kadın Yetiştirici Eğitimleri"
Ajansı: BPR İletişim Danışmanlığı  
 
Kurum İçi İletişim Kategorisi
Kurum: Chassis Brakes International Türkiye
Proje: “Hepimiz birer kahramanız”
Ajansı: Anl Creative
 
Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisi
Kurum: Nestle Türkiye
Proje: "Beslenebilirim"
Ajansı: Benchmark
 
Sponsorluk İletişimi Kategorisi
Kurum: Eker
Proje: "Olympos Regatta"
Ajansı: Mese İletişim
 
Kamu Kuruluşları Kategorisi
Kurum: Osmangazi Belediyesi
Proje: "Hizmet Evinizde"
 
STK Kategorisi
Kurum: Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği
Proje: "Kadınlar Ne İster?
 

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.