HİÇ Ödülleri 4.kez sahiplerini buldu...

Haberler - 23 Nisan 2016, Cumartesi

95174125462Bursa’nın seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarından oluşan üye profili ile Türkiye’nin iletişim alanındaki en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri ola BHİD, Türkiye’nin her noktasında mesleki anlamda olumlu etkileri olacak çalışmalara imza atıyor.

Podyum Davet’te gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Toprak Sergen’in yaptığı gecede Kurumsal İletişim, Kurum İçi İletişim, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Sponsorluk İletişimi, Sivil Toplum ve Kamu Kuruluşları başlıkları altında, 6 kategoride en iyiler seçildi. Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri, dördüncü kez sahiplerini buldu. 

Törende konuşan BHİD Başkanı Serdar Ömeroğulları, “HİÇ, olmazsa olmaz” sloganıyla tüm profesyonellere mesleğin vazgeçilmez değerlerine sahip çıkıp daha da ileri götürme çağrısını tekrarladı. Ömeroğulları, Bursa’nın en seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarının gönüllüğü ve sektörün duayeni isimlerinin jüri üyeliği ile bu yarışmada her yıl artan ilgi ile hem halkla ilişkiler mesleğinin hem de Bursa’nın adını başarıyla öne çıkarmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Ömeroğulları, “Kentimizde iletişim alanında oluşturduğumuz güçlü sinerjiyi ulusala yaymanın gururunu yaşıyoruz. Artık HİÇ ödülleri de sektörün olmazsa olmazlarından biri haline geldi” dedi. Her işi uzmanının yapması gerektiğini her platformda dile getirdiklerini hatırlatan Ömeroğulları “iletişim yönetimi de uzmanlık isteyen bir alandır, amatör kişler tarafından yapılan iletişimin ne tür olumsuz sonuçlar doğurduğuna zaman zaman hepimiz şahit oluyoruz. Nasıl sağlık söz konusu olduğunda doktora gitmemiz gerekiyorsa, konu iletişim yönetimi olduğunda da iletişim uzmanlarına başvurmak gerekiyor” diye konuştu.
951
Oldukça keyifli geçen gece için HİÇ organizasyon komitesi de bir sürpriz yaparak özel olarak oluşturdukları HİÇ’ten Sesler Korosu ile içinde HİÇ geçen ve çok sevilen şarkılardan bir demet seslendirdiler.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferruh Uztuğ, Genna Ajans Başkanı Selim Tuncer, Halklailiskiler.com.TR Kurucusu Şahnur Karaağaç, İtibar Esntitüsü Başkanı Orhan Samast, BUSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cem Çakır, KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay ve BHİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Uzun'un jüri üyeliğini yaptığı törenin sonunda katkıda bulunan sponsorlara da plaket verildi.
Şahnur Karaağaç HİÇ jürisi
Törende açıklanan sonuçlara göre ödül alan kurum ve projeler:

Kurumsal İletişim Kategorisi
Kurum: Matlı A.Ş.
Proje: Hayvancılık Akademik Portalı
Ajans: BPR İletişim

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorisi
Kurum: GoodYear
Proje: Trafikte Gençlik Hareketi
Ajans: Benchmark Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişim ve Danışmanlık

Kurum İçi İletişim Kategorisi
Kurum: Bursagaz Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Tic. ve Taah. A.Ş.
Proje: Koçluk Sistemi 

Sponsorluk İletişimi Kategorisi
Kurum: Eker Süt Ürünleri San. Tic. A.Ş.
Proje: EKER I Run Team

Kamu Kuruluşları Projesi
Kurum: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı
Proje: Erişilebilir Turizm Engelsiz İstanbul - Replikalar

Sivil Toplum Kuruluşları Kategorisi
Kurum: Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği
Proje: Şiddetsiz Bir Dünya
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.