GoDaddy ve Habitat Derneğinden 'Dijital Ben' projesi

Haberler - 12 Mart 2020, Perşembe

323244332Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, Habitat Derneği işbirliğiyle sürdürdüğü 'Dijital Ben' eğitimlerinin Türkiye'deki 13 ilde, yaklaşık 1.000 küçük işletme sahibi ve girişimciye ulaştığını açıkladı. 36 Habitat gönüllüsü Antalya, Kocaeli, Denizli, Kayseri, Malatya, Manisa, Kırklareli, Eskişehir, Mersin, Trabzon, İzmir, Ankara ve İstanbul'da düzenledikleri eğitimlere katılan küçük işletme sahibi ve girişimcileri bir online varlığın nasıl oluşturulduğunu ve yönetildiğini anlattı.

Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Habitat Derneği olarak yirmi yılı aşkın bir süredir hem kamu, hem özel sektörden lider firmalarla birlikte sürdürülebilir gelişim alanında farklı projeler yürütüyoruz. Günümüzde bir girişim veya işletme online değilse, hedef kitlelerinin büyük bir kısmı için görünmezler. Dijital Ben Projesi için GoDaddy ile çalışmaktan ve insanlara dijital dünyanın işlerini büyütmelerine yardımcı olması için online araçları daha rahat kullanmalarına yardımcı olmaktan çok mutluyuz. 36 kişilik gönüllü eğitmen ekibimiz ile ilk dönem için hedefimiz Türkiye'nin farklı illerinde en az 2.000 işletme ve girişimcilere ulaşmak."

'Dijital Ben' Projesi'nin hedef kitlesi, henüz bir online varlığa sahip olmayan ancak online dünyanın sunduğu avantajlardan yararlanabilecek mikro ve küçük işletme sahipleri ve girişimcilerden oluşuyor. GoDaddy ve Habitat'ın hedefi, bu kitleyi dijital varlık oluşturma ve yönetme konusunda eğiterek Türkiye'nin dijital dönüşümüne katkı sağlamak. Bir gün süren eğitim, online varlığın tanımıyla başlıyor ve profesyonel e-posta adresinin önemi, bir web sitesini planlama, kurma ve güveliğini sağlama konularına odaklanıyor. Eğitimde ayrıca GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları ile web sitesi kurmak üzerine yapılan uygulamayla katılımcılar kendi web sitelerini oluşturabiliyor. 'Dijital Ben' eğitimleri Mayıs sonuna kadar 13 ilde devam edecek.

543664764

GoDaddy Türkiye, MENA ve Güney Afrika Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber ise, "GoDaddy olarak günümüzde işletmelerini büyütmek için önemli bir adım olan online kimlik oluşturmak ve yönetmek konusunda küçük işletme sahiplerini ve girişimcileri desteklemeye çok önem veriyoruz. Türkiye'nin dijital dönüşümüne katkı sağlayan projelerde çalışmış olan Habitat Derneği, Türkiye'deki eğitim çalışmalarımızı ileriye taşımak için mükemmel bir ortak. Gönüllü ağlarıyla birlikte Habitat Derneği ile Türkiye'deki farklı bölgelere ulaşmak ve küçük işletme ve girişimcilere işlerini büyütmek için dijital araçlardan nasıl yararlanabileceklerini göstermek için çok heyecanlıyız" dedi.

GoDaddy, Türkiye'deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi'nin (eski adıyla Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları hakkında daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ websites adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.