Galatasaraylı Ünlü Futbolcu Elano Blumer Yeni Kramponunu Tanıttı

Basın Bültenleri - 4 Şubat 2010, Perşembe

GALATASARAYLI ÜNLÜ FUTBOLCU ELANO BLUMER YENİ KRAMPONUNU TANITTI

 

İsabetİ arttıran yenİ güç: NIKE TOTAl90 LASER ııı

 

Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Elano Blumer , yeni kramponu Nike Total90 Laser III’ü Nike Beyoğlu Football Club’ta düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıttı. Nike Football+ özelliği ile futbol ayakkabılarını dijital çağa geçiren bu krampon, isabetten taviz vermeden topa her şekilde vurma özgürlüğü sunuyor. 

Brezilyalı yıldız futbolcu Elano Blumer, Nike Beyoğlu mağazasında düzenlenen basın toplantısında yeni kramponu Nike Total90 Laser III’ü tanıttı. Kramponla ilgili deneyimlerini aktaran ünlü futbolcu, Beyoğlu Football Club’ın yüzüncü üyesine de üyelik kartını takdim etti.

 

Nike, futbol ayakkabı teknolojisini dijital antrenman programıyla birleştiriyor ve futbola yepyeni bir anlayış getiriyor. Nike’ın futbol tutkunlarının beğenisine sunduğu yeni Total90 Laser III’ü satın alan kişi, tanınmış futbolcuların görüş ve yönlendirmelerinin yer aldığı ve oyuncuların yeteneklerini geliştirmesine olanak tanıyan dijital bir eğitim programı olan Nike Football+’a giriş hakkına da sahip oluyor.

 

Total90 Laser III, vuruş isabetini ve gücünü arttırmak için Juventus FC hocaları ve Fernando Torres’in katıldığı bir süreçte tasarlandı.

 

Total90 Laser III – Son Derece İsabetli

Son vuruşlarda son derece başarılı olan futbolcu, göz açıp kapayıncaya dek oyunun kaderini değiştirmek için içgüdülerine ve kusursuz top hakimiyetine güvenir. Daima topa en iyi şekilde vurmaya çalışan ve yorulmak bilmeyen bu savaşçının var oluş amacı gol atmaktır.

 

Bu oyuncu, bir dakika önce seyirciyi coşturan, durdurulması mümkün olmayan bir şut atıp, bir dakika sonra da topu rakipten kaparak tehlikeli bir kontratak başlatıp oyunun kaderini tayin etme kabiliyetine sahiptir. Bu futbolcular sahada liderlik görevi üstlenerek, oyun hakimiyetlerinden ve isabetli vuruşlar yapma yeteneklerinden faydalanarak en küçük fırsatları bile değerlendirip topu ağlarla buluşturur.

 

Gol atmaktan hoşlanan ve oyunun kaderini değiştiren noktalarda lazer kadar keskin ve isabetli vuruşlar yapabilen oyunculara yönelik olarak tasarlanan üçüncü nesil Total90 Laser III, oyunculara, isabetten taviz vermeden topa her şekilde vurma özgürlüğü sunuyor. Sonuç olarak ortaya, maçın zaferle noktalanması için eşit derecede odaklı güç ve keskinlik sunan bir krampon çıkıyor.

 

 Nike Football+ ile Oyunun Hakimi Olun

Total90 Laser III ile birlikte Football+ (nikefootball.com) da devreye girdi. İsabetli vuruşlar konusunda interaktif eğitimler ve Juventus FC'nin teknik direktör ekibi tarafından sağlanan uzman görüşleriyle, şimdi her oyuncu son derece profesyonel bakış açılarıyla becerilerini geliştirebiliyorlar.

 

Daha gelişmiş tutuş özelliği, Daha iyi çalım:

 

Geliştirilmiş Yan Yüzey- Kramponun yan tarafındaki kabartma TPU yüzey, vuruşun daha iyi yönlendirilebilmesi için topla temasta daha iyi tutuş sağlıyor. Sonuçta ortaya çıkan krampon, en ihtiyaç duyduğunuz anda çalım atma imkanı veriyor. Topun istikametinin kontrol edilebilmesini sağlamak üzere her bir yüzeyin açısı ve boyutu stratejik olarak belirlendi; mükemmel bir dokunuş ve his sağlamak üzere topla temas ettiği anda da topu sarıyor.

 

Bu yan yüzeyler, top vuruş alanıyla hangi noktada temas ederse etsin, kramponun üst kısmının oyuncuların maksimum uyum özelliğine sahip çalımlar atabilmesine imkan vermesini sağlıyor.

 

Daha Yüksek Hızda Daha Üstün Kesinlik:

 

Modüler Üst Bölme Konfigürasyonu – Beş ayrı bölme, darbe üzerine basıncın eşit şekilde dağılımına yardımcı olan tek tip bir temas noktası yaratıyor. Bu modüler konfigürasyon çok yüksek hızda kesinliği arttırmaya yardımcı oluyor. Bu bölmeler, ayakla etkileşim halindeyken esnek kalmaları ve ayağı sürekli kavramaları için tek bir bölme gibi işlev gösteren beş farklı birim olarak tasarlandı.

 

Geliştirilmiş İsabet:

 

Şeklini koruyan geliştirilmiş hafızalı sünger – ayak yüzeyinin çevresindeki şeklini koruyan geliştirilmiş hafızalı sünger katmanı, topa vuruş esnasında daha gelişmiş isabet sağlamak üzere pürüzsüz ve sağlam bir yüzey sunuyor. Bu benzersiz sünger her bir oyuncunun beklentilerine uyum sağlıyor.

 

Total90 Laser III’ün geliştirilmesi sürecinde veri sağlama ve yeni kramponu kapsamlı şekilde test etme çalışmalarında pek çok önde gelen sporcu yer aldı. Liverpool ve İspanya Milli Takımı oyuncusu Fernando Torres, kramponun isabetli vuruşlara imkan vermesinin ve esnekliğinin tüm keskin nişancı forvetler için temel özellikler olduğunu doğrulayarak kramponun vizyonunu sahalara taşımaya yardımcı olan önde gelen oyunculardan biri oldu.

 

Türkiye’de Şubat ayı itibariyle satışa sunulan Total90 Laser III’ün satış fiyatı 320 – 99 TL aralığındadır.

 

Bilgi için: LOBBY Halkla İlişkiler – Buket Şenarıcı

Tel: (212) 284 63 63

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.