DPİD'ten e-ticaret semineri...

Haberler - 17 Ocak 2015, Cumartesi

dpidDoğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği ev sahipliğinde 19 Ocak 2015, Pazartesi günü  Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek seminer ile e-ticaret kanunu tüm yönleri masaya yatırılıyor. E-Ticaret Kanunu Hazırlama Komisyon Başkanı ve Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tekin Memiş ve DPİD Yönetim Kurulu Üyesi  Sinan Günal’ın konuşmacı olarak yer alacağı seminerde katılımcılar, izinli pazarlama hakkında kapsamlı bilgiye sahip olurken E-Ticaret Kanunu ve getirdikleri hakkında değerlendirmeler yapılacak.
 
Kişi - veri - izin kavramı, kanunun hayatımıza getirdiği yenilikler ve bu  doğrultuda izinli pazarlamanın nasıl şekilleneceği konularının değerlendirileceği seminerde yönetmelikte ve uygulamada dikkat edilmesi gereken konular da tartışılacak.
 
"İzinli Pazarlama" prensiplerine uyulmasının sektörü sağlıklı biçimde büyüteceğine, bu sayede karşılıklı güvene dayalı bir ilişki yaratılacağına inanan ve bu doğrultuda yapılan çalışmalara katkı sağlayan DPİD, kendi bünyesinde kurduğu komisyon ile çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda e-ticaretin özellikle hukuksal yönden incelenerek irdelenmesi ve ilgililerin bu konuda detaylı bir şekilde bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen seminer ile kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.
 
Program:

10:00-10:15       Açılış 
10:15-10:45       İzinli Pazarlama Pazarlamacılar İçin Ne İfade Ediyor?
10:45-11:15       Hukukçu gözüyle E-ticaret Kanunu Neler Getiriyor?
11:15-11:30       Ara
11:30-13:00       Söz Sizde: Sorularınız ve Çözülmesini Gerekli Gördüğünüz Belirsizlikler 

Tarih :                19 Ocak 2015
Mekan:               Bahçeşehir Üniversitesi / Türkan Şoray Salonu (A 101)
Saat:                  10:00-13:00
 

Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.