Acı kaybımız...

Haberler - 12 Ocak 2015, Pazartesi

İpet AltınayHalkla İlişkiler İletişim Platformumuzun ilk üyelerinden, Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler şirketlerinden Plan PR’ın kurucusu İpet Altınay’ı genç yaşta kaybettik. Kanser tedavisi gören Altınay’ın kaybı, hepimizi yasa boğdu.
 
1960 doğumlu Altınay, 1979’da Galatasaray Lisesi’nden, 1982 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilik Bölümü’nden mezun oldu.
 
1986 yılında Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler şirketlerinden biri olan “Plan Tanıtım ve Organizasyon Şirketi / Plan PR”ı kuran Altınay, aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Halkla İlişkiler dersi verdi.
 
1992-2002 yıllarında Dünya Gazetesi’nde halkla ilişkiler ve iletişim yazarlığı, sayfa editörlüğü ve özgün röportajlar yaptı. 1999 yılında yayıncılık faaliyetleri ve özel prodüksiyon organizasyonları için “Plan Yayıncılık ve Prodüksiyon San ve Tic. Ltd. Şti.”ni (1999) kurdu.
 
20 yıldır, Türkiye’nin önde gelen firma, marka, kişi ve kampanyalarına halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı, uygulaması, basın ilişkileri, yayıncılık ve prodüksiyon hizmeti veren İpet Altınay, son olarak kurduğu 2 ajansın yöneticiliğini yapıyordu.

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler dersi veren Altınay, Galatasaray Eğitim Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyeliği görevi ile Opera Bale Kulübü Kurucu Üyeliği ve Genel Sekreterliği görevini sürdürüyordu.

İpet Altınay’ın cenazesi, 13 Ocak (yarın) Salı günü Zincirlikuyu Mezarlığı Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakiben, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır, kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz...

Mehmet Bozalp

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.