22. Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı

Köşe Yazısı - 17 Aralık 2010, Cuma
Editöre Not: Kaan Öztamur

22. Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı. Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklâm, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya yıllar içinde iletişim fakültelerinden binlerce öğrenci katıldı.
Aydın Doğan Vakfı tarafından organize edilen bu yılki etkinliğe yaklaşık 30 üniversiteden 140 öğrenci 70'i aşkın projesiyle katıldı. 
 
Genç İletişimciler Yarışması, eğitime verdiği önemle tanınan Aydın Doğan Vakfı tarafından nitelikli medya çalışanı yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Yarışma aracılığıyla bu alanda sürekli gelişimi teşvik etmek, iletişim fakültesi öğrencilerinin medyanın çağdaş liderleri olarak yetişmesine katkıda bulunmak hedefleniyor. 
 
22. Genç İletişimciler Yarışması - Ödüller sahiplerini buldu
Yarışmada dereceye girenlere burs ve ödül veren Vakıf, aynı zamanda bu öğrencilere DYH içinde staj olanakları da sağlıyor. Yalnız bugünün değil, geleceğin gazetecilerinin, radyocularının, televizyoncularının da dünyanın gelişmiş ülkelerindeki meslektaşlarıyla rekabet edebilmesi amacıyla atılmış adımların biri olan yarışmaya katılan isimlerin birçoğu medyada önemli görevlere geliyor.
 
Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklâm, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya yıllar içinde iletişim fakültelerinden binlerce öğrenci katıldı. 
 
 
İŞTE ÖDÜLLER
 
YAZILI: 

Haber Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Mehmet Ceylan "Arkeoloji Müzesi 30 Bakan Eskitti, Bitirilemedi" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Leyla Hiçyılmaz, "Mayınlı Otlakların Çocuk Çobanları" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Deniz Karabudak "İlk Genetik Çalışmalar Tozlu Raflarda Unutuldu" adlı çalışmasıyla, 
 
RÖPORTAJ: Birincilik Ödülüne Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Atiye Tatlıpınar "Göçmen Okulunda Gönüllü İnsanlık Dersleri" adlı çalışmasıyla, ikincilik ödülüne İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden Deniz Yayla ile Bayazıt Keser "Son Sandalcılar" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Merve Özkan "Hacker'lıktan Patronluğa" adlı çalışmasıyla, 
 
ARAŞTIRMA-İNCELEME: Birincilik Ödülüne Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bölümü öğrencilerinden Pınar Yurtsever "Devlet Medya Erkek Eliyle Kadına Yönelik Şiddet" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Mehmet Onur Tekin "Karambol Karambole Geldi" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Nurcan Cumabek Kızı ile Ulanbek Egizbayev "Bağımlılık Yapıcı Bir Olay: Bilgisayar Oyunları" adlı çalışmalarıyla, FOTOĞRAF: Birincilik Ödülüne Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Fatih Kılıç "Bitmek Bilmeyen Ekmek Mücadelesi" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Kenan Şilen "Futbol Dediğimiz Oyun Elle de Oynanıyormuş" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğraf ve Video Bölümü öğrencilerinden Merve Başaran "Nice to meet you" adlı çalışmasıyla,
 
MAGAZİN HABERCİLİĞİ: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Volkan Yıldız "Yunan Enstrümanlı Tire Armoni Bandosu" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Aydeniz Ertunç "Geçmişlerinden Kaçanlar: Kadın Sığınma Evinde Bir Gün" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Selim Selimoğlu "Güneşin Kentine Yolculuk" adlı çalışmasıyla, SPOR HABERİ: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Özge Yıldız "Yüksek Ökçeli Kramponlar" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Duygu Kaya "Dünyanın Gördüğü En Büyük Futbolcu" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Duygu Gülen "Birlikte Hayata Meydan Okuyoruz" adlı çalışmasıyla,
 
GAZETE MİZANPAJI: Birincilik Ödülüne Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Mustafa Erden 101 çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Ayşe Arsal "Türkiye'nin En Renkli Bahar Şenliği" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü öğrencilerinden Mahmut Ercan "Odun Pazarı'nın Minik Yüzleri" adlı çalışmasıyla, 
 
DERGİ MİZANPAJI: Birincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Efe Kaptanoğlu, İkincilik Ödülüne İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Emre Mintaz, Üçüncülük Ödülüne Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrencilerinden Onur Demirbaş, 
 
GÖRSEL:
 
TELEVİZYON HABERİ: Birincilik Ödülüne İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Halil Türker, Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden İpek Ceylan Ünalan "İstanbul'un Tarihi Yenikapı'da yeniden yazılıyor" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden Muzaffer Kakaş, Kerem Baysal, Emircan Erel, Cüneyt Sarıçalık, "Engelli Mehteran Takımı" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Hacer Özbey, Yılmaz Ardıç "Düşünerek Gülmek" adlı çalışmalarıyla, 
 
BELGESEL: 
 
Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Sevim Çümen, Fethi Barut, Niyazi Durmuş "Kayseri Ermenileri" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Savaş Bayrıdost "Bu Horoz Kaçar" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Elif Çelik "Mada" adlı çalışmasıyla,KISA FİLM: Birincilik Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Ömer Kalabalık, Bilal Gültekin, Deniz Yıldız, Hasan İlkan Özduman "Mihman" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Ömer Sinir "38 Derece" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Ayşegül Okul "Dem" adlı çalışmasıyla, 
 
TELEVİZYON JENERİĞİ: 
Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Kenan Subaşı "Hüzünlü Yıllar" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Bölümü Öğrencilerinden Emre Samioğlu "Arka Sokaklar Jenerik" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Mehmet Fatih Köstekli, Özcan Öztürk, Erdem Alkan, Canan Gün "Doğa Devrimi" adlı çalışmalarıyla, 
 
İŞİTSEL:
 
HABER PROGRAMI: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Abdurrahman Keçeci "Cumhuriyet'ten Haberler Var" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü öğrencilerinden Elif Yılmaz "Sekizinci Renk" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Semih Yemişçi "Çocukluğumuzun Çizgileri" adlı çalışmasıyla,
 
MÜZİK PROGRAMI: Birincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Ali Murat Sakaya "Kolaj" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğlecilerinden Sezen İsmailbeyli "Karmaranj" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Burcu Çakır "Story of Songs" adlı çalışmasıyla
 
ŞOV PROGRAMI: Birincilik Ödülüne değer çalışma bulunamadı. İkincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Nilüfer Özkan, Veysel Akşahin "Uyandırma Servisi" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Sedat Can, Hamit Bayrakoğlu "Kampüs Show" adlı çalışmalarıyla, 
 
REKLAM:
 
REKLAM FİLMİ SENARYOSU: Birincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Ege Öztayfun, Damla Anagül "Pattex İyi Yapıştır" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Nesibe Özlem Özel, Şeyma Keklik "CNN Türk Hava Durumu" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Osman Uygar Kandemir "Volvo Güvendesiniz" adlı çalışmasıyla, 
 
BASIN REKLAMI: Birincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Osman Nadir Aydın "Efes Pilsen" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Fatma Öcal, Özgür Köklü, Gönenç Bengisun "Kitaplarınız Sizinle Yaşlanmasın" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Halka İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Özlem Özgür Özcan, Arzu Semiz, İlknur Altındemir, Gökhan Türkoğlu "Hayat Bir Romandır" adlı çalışmalarıyla, 
 
RADYO REKLAM METNİ: Birincilik Ödülüne Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Kahraman Cenk Gürses "Çiçeksepeti.com'la Unutulmaz Aşk Hikayeleri" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Mehmet Berk Çakar "Kesintisiz Güç Kaynağı" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne değer çalışma bulunadı. 
 
İNTERNET REKLAMI: Birincilik Ödülü'ne değer çalışma bulunamadı. İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Emre Samioğlu, Sevgin Cumalı "Ariel - Lekesiz Beyazlık" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne değer çalışma bulunamadı. 
 
AÇIKHAVA REKLAMI: Birincilik Ödülüne İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü öğrencilerinden Berk Çaycı "Kimsesiz Ev Kalmasın" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü öğrencilerinden Emre Rüya "Su Geçirmez" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Öğrencilerinden Chloe Caroline Le Hyarıc "Ekonomik Konfor" adlı çalışmasıyla, 
 
REKLAM KAMPANYASI BÜYÜK ÖDÜLÜ: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halka İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Ömer Barış Özdemir, Göksu Karaman, Dicle Aysülük, Nazmiye Zülal Canlı "Fiery Yumuşatıcı Kampanyası" adlı çalışmalarıyla, 
 
HALKLA İLİŞKİLER:
 
KURUMSAL İLETİŞİM PROJESİ: Birincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Ali Çetin, Halit Yılmaz, Hakan Karaca, Hasan Şahin "Hayata İz Bırakın" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülü iki çalışma arasında paylaştırılmıştır. İkincilik Ödülüne İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Buse Gözde Karahan, İnci Özdemircan, Aslı Akkuş, Haluk Bostan "Hayatı Paylaşma ve Dayanışma Merkezi" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Zenfira Hüseynova, Aylin Özenateş "Üstün Zekalılar Enstitüsü" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Hakkı Turhak, Hüseyin Akış, Onur Karataş, Sertan Ölçücüoğlu "Nuh'un Ankara 60. yıl Kurumsal İletişim Çalışması" adlı çalışmalarıyla,
 
ÜRÜN / HİZMET TANITIM PROJESİ: Birincilik Ödülüne Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Esen Tatar "Miracle Ekolojik Sera Projesi" adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Sezgin Göçmen "Yeşil ve Mavi'nin Kucaklaşması" adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden, Merve Akkoyuncu, Selen Filiz, Nihan Yaral, Mine Özkan "Kadının en güzel hayali" adlı çalışmalarıyla, 
 
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ: Birincilik Ödülüne İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Ezgi Cengiz, Burçin Karakaş, Betül Atan, Zeynep Özçoban "Hem Şekerim Hem Sağlıklı" adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Erdem Erdoğan, Fulya Gümülcine, Serkan Sözen "Enerjini Yenile" adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Cevdet Yavuz, Faruk Meydan, İlyas Özdemir, Murat Kaçmaz "Her Eve Bir Güneş" adlı çalışmalarıyla, 
 
İNTERNET YAYINCILIĞI İNTERNET YAYINI:
 
Birincilik Ödülüne Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Emre Çetiner, Bertuğ Vural www.degisin.net adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü öğrencilerinden Ergi İşbilen, Mert Selçuk, Kadir Mehmetoğlu www.tvrpnet.tv adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencilerinden Kenan Şilen, Elif Kütükoğlu, Özge Yıldız, Yavuz Kanbur adlı çalışmalarıyla,
 
KİŞİSEL SİTE: Birincilik Ödülüne Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Giray Sait Köprülü www.giraysaitkoprulu.com adlı çalışmasıyla, İkincilik Ödülüne Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Işıl Ayşe Uygun adlı çalışmasıyla, Üçüncülük Ödülüne değer çalışma bulunamadı. 
 
İNTERNET HABERİ: Birincilik Ödülüne değer çalışma bulunamadı. İkincilik Ödülüne İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden Sinem Yapıcıkardeşler, Dila Özsoy www.habervesaire.com/haber/1782 adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne değer çalışma bulunamadı. 
 
İNTERNETE UYARLANMIŞ PROJE: Birincilik Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden Mümine Bilge Yılmaz, Esra Özdilim Yavuz Kanbur, Burak Somoncu adlı çalışmalarıyla, İkincilik Ödülüne Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinden Halime Sanem Özkan, Duygu Bayrak, İmray Duygu Çakın www.korfezvapurlari.org adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne değer çalışma bulunamadı. 
 
MİKRO SİTE: Birincilik ve ikincilik Ödülü'ne değer çalışma bulunamadı. Üçüncülük Ödülüne Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencilerinden Özge Yıldız, Elif Kütükoğlu, Kübra Felek ödüle layık görüldü.
 
Kaynak : www.beyazgazete.com

Kaan Öztamur
Anadolu Üniversitesi İletişim Bölümü
Halklailiskiler.com.tr jr. Muhabiri
kaan@halklailiskiler.com.tr
 

7007 kez okunmuş Kaan Öztamur

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.